تفلیس


مقاصد گردشگری

تفلیس تفلیس

گرجستان و شهر زیبای تفلیس در سال های اخیر به یکی از مقاصد گردشگری محبوب برای ایرانی ها تبدیل شده است. لغو ویزای گرجستان برای ایرانی ها و هزینه های نسبتا پایین سفر باعث شده گردشگران زیادی برای سفر، تفلیس را انتخاب کنند. تفلیس پایتخت و بزرگترین شهر گرجستان و در جنوب شرق اروپا میباشد که در هزاره ی چهارم تا سوم پیش از میلاد مسکونی شد. این شهر، شهری است درون دره ای که در دو طرف ساحل رود 36 کیلومتری متکواری که از کوه های ترکیه سرچشمه میگیرد گسترده شده است و در مسیر جاده ی ابریشم واقع شده است و همواره یک پل ارتباطی میان شرق و غرب بوده است. تفلیس در 120 کیلومتری رشته کوه قفقاز و 250 کیلومتری دریای سیاه قرار گرفته است و اختلاف ساعت آن با ایران 30 دقیقه است.این شهر تاریخی که از طرفی هم مدرن به دلیل قرار گرفتن در جنوب شرق اروپا و هم عرضی با شهرهایی مثل شیکاگو ، بارسلون ، استانبول ، رم ، بوستون و نرخ ارزان آن همواره پتانسیل تبدیل شدن به یکی از مقاصد گردشگری را دارد و در این سال ها تلاش خود را در این امر به کار بسته است و سالانه مسافران فراوانی به این شهر میروند ، از طرفی خون گرمی و مهمان نوازی مردمان این شهر همیشه مسافران و میهمانان شهر را غافلگیر میکند ،همینطور مترویی که 4 خط و 55 ایستگاه برای رفاه حال مسافران دارد.کالاهایی مثل کانتاسی ( جام نوشیدنی ساخته شده از شاخ)، چاقوی دست ساز ،پاپاکی (نوعی کلاه پشمی بزرگ) را میتوان به عنوان سوغات شهر تفلیس یا تبلیسی نام برد.
شهر تفلیس دارای آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب با زمستان های نسبتا سرد و تابستان های گرم است. گفتنی است ژانویه سردترین ماه سال و ژوئیه گرم ترین ماه سال ، ماه های مه و ژوئن پرباران ترین ماه سال و ژانویه کم بارانترین ماه سال است. کوه های اطراف شهر عموما از ابر پوشیده شده اند مخصوصا در بهار و پاییز که باعث شده همیشه هوای شهر پوشیده از ابر باشد یا بارش های طولانی داشته باشد . بهترین زمان سفر به شهر تفلیس ماه تیر و مرداد است. اگر این زمان را برای مسافرت خود انتخاب کرده اید بهتر است هر چه زودتر بلیط خود را از KGasht تهیه کنید تا بتوانید دسترسی به قیمت های بهتر سفر داشته باشید.
فرودگاه بین المللی تفلیس، با نام قدیمی نوو الکسیوکا، حدود نیم ساعت با تاکسی تا مرکز شهر تفلیس فاصله دارد. ترمینال قدیمی این فرودگاه در سال 1952 میلادی و ترمینال بعدی در سال 1990 و آخرین ترمینال در سال 2007میلادی ساخته شده اند. فرودگاه تفلیس مجهز به سرویس شاتل است. از فرودگاه تا مرکز شهر تفلیس، شاتل دارای ۳ ایستگاه است. خدمات شاتل ۲۴ ساعته است. همچنین خط  اتوبوس های تفلیس۳۷، درتمامی روزهای هفته در حال ارائه ی خدمات هستند.


جهت دسترسی به بخش خرید آنلاین بلیط تفلیس لطفا کلیک نمایید.