باکو


مقاصد گردشگری

باکو باکو

دوست دارید خواهر خوانده تبریز را ببینید، یا نوروز و مراسم سنتی را در کشوری دیگر با رسم‌های مشابه جشن بگیرید؟ بلیط هواپیما باکو بخرید و چند روز بعد، ویزایتان آماده است و می‌توانید به همان‌جایی که دوست دارید سفر کنید. برای گرفتن ویزا، به بلیط باکو نیاز دارید و یک هفته‌ای و بدون دردسر ویزایتان آماده است.
باکو، پایتخت آذربایجان، بزرگترین شهر این کشور است. فراز و نشیب‌های تاریخی باکو، میراث عظیمی برای آن به جا گذاشته که علاوه بر آثار تاریخی شهر، در فرهنگ و سبک زندگی مردم هم خودش را نشان می‌دهد. از نظر فرهنگی، آذربایجانی‌ها شبیه‌ترین همسایه‌ به ایران هستند و به‌خاطر همین از گردشگران ایرانی‌شان جور دیگری استقبال می‌کنند. باکو خیلی جای خوش آب‌وهوایی نیست و کسی هم البته به قصد لذت از آب‌وهوا به آن‌ نمی‌رود. با توجه به برگزاری نوروز در آذربایجان و آب‌وهوای مطلوبش در فصل بهار، معمولا توریست‌ها بهار و خصوصا تعطیلات نوروز را برای سفر به باکو انتخاب می‌کنند؛ بلیط باکو در این روزها معمولا گران و کم‌یاب می‌شود.
 پرواز باکو مستقیم است و فقط هم از فرودگاه امام خمینی تهران و تبریز انجام می‌شود. معمولا قیمت بلیط باکو گران نیست، اما در تابستان، عید نوروز و عید فطر پرواز باکو هزینه‌اش بیشتر شده و زودتر پر می‌شود. بهترین زمان برای خرید بلیط باکو در تاریخ‌های پرطرفدار حداقل دو ماه قبل از سفر است. هرچند در هر تاریخی اگر بلیط هواپیما باکو را از KGasht بخرید، هم هزینه‌تان کمتر می‌شود و هم تاریخ‌ها و ساعت‌های بهتری برای پروازتان پیدا می‌کنید.
این شهر تنها یک فرودگاه بین‌المللی دارد که پروازهای باکو در آن می‌نشینند؛ فرودگاه بین‌المللی اورلی حیدر علی‌اف (GYD) در 25 کیلومتری مرکز شهر. پرواز تهران باکو هم در همین فرودگاه تازه‌ساخت می‌نشیند و از همین فرودگاه به تهران بازمی‌گردد. راه کم‌هزینه بعد از طی مسیر پرواز باکو که کوتاه هم هست، برای رسیدن از فرودگاه به مرکز شهر، اتوبوس‌هایی هستند که از فرودگاه به شهر می‌روند و نزدیکی‌های ایستگاه مترو توقف دارند. برای این اتوبوس‌ها باید کرایه را مستقیم به راننده پرداخت کنید و بلیطی نیستند. تاکسی‌ها هم راه‌های راحت‌تر اما پرهزینه‌ای هستند که برای نیمه‌شب و وقت‌هایی که بار زیادی همراهتان است، گزینه خوبی‌اند.


جهت دسترسی به بخش خرید آنلاین بلیط باکو لطفا کلیک نمایید.